W miniony weekend, 15-17 marca w Warszawie odbyło się ogólnopolskie spotkanie chorągwianych zespołów instruktorskich oraz wydziałów Głównej Kwatery ZHP. Do "Dobrego miejsca" przy ul. Dewajtis 3 przybyło 140 osób wyznaczających główne kierunki działania naszej organizacji.

Praca z kadrą to priorytet na liście działań Głównej Kwatery ZHP. To właśnie instruktorzy pełniący merytoryczne funkcje są główną siłą napędową. Wspólne spotkanie dało możliwość wymiany poglądów i doświadczeń oraz było okazją do wypracowania spójnego, harmonijnego planu działania. Prace trwały w następujących obszarach: program, zagranica, kształcenie, metodyka zuchowa, metodyka harcerska, metodyka starszoharcerska, metodyka wędrownicza oraz promocja.

Uczestnicy zbiórki brali również udział w warsztatach prezentujących zagadnienia istotne z perspektywy całej organizacji. W piątkowy wieczór hm. Inga Rusin wraz z hm. Rafałem Bednarczykiem prezentowali dobre praktyki programowe z zagranicy, a w sobotni poranek hm. Lucjan Brudzyński zapoznał wszystkich z koncepcją Zlotu Kadry. Następnie odbyły się rotacyjne zajęcia przedstawiające owoce dotychczasowych prac zespołów GK ZHP: programowego, pracy z kadrą, Jamboree 2023 oraz metodycznego.

Wiele radości niesie za sobą informacja, że do grona instruktorów Głównej Kwatery ZHP dołączyło wiele nowych druhen i druhów. Mianowania do swoich wydziałów z rąk naczelnika ZHP hm. Małgorzaty Sinicy otrzymali:

• pwd. Marek Pęczak – instruktor Zespołu ds. JOTI Wydziału Zagranicznego GK ZHP, instruktor Wydziału Promocji GK ZHP;
  • pwd. Sonia Róża Stach – instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP;
  • hm. Magdalena Karp – kierowniczka Wydziału Zuchowego GK ZHP;
  • phm. Marika Jakubiak – instruktorka Wydziału Zuchowego GK ZHP;
  • hm. Agnieszka Olejniczak – instruktorka Wydziału Zuchowego GK ZHP;
  • pwd. Grzegorz Turbasa – instruktor Wydziału Zuchowego GK ZHP;
  • hm. Lucyna Czechowska – kierowniczka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • phm. Agata Erhardt – zastępca kierownika Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • hm. Maciej Czechowski – instruktor Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP, instruktor CSI ZHP;
  • phm. Małgorzata Kluszczyńska – instruktorka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • phm. Łukasz Kochowski – instruktor Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • hm. Alicja Stańco – instruktorka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • phm. Teresa Zawadzka – szefowa Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • hm. Waldema Piątek – instruktor Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • pwd. Dorota Bryndza – instruktorka Zespołu Wychowania Ekologicznego Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP;
  • hm. Beata Pawełczyńska – kierowniczka Wydziału ds. Hufców GK ZHP;
  • pwd. Andrzej Rybus-Tołłoczko – zastępca kierownika Wydziału ds. Hufców GK ZHP;
  • phm. Agnieszka Siłuszek – instruktorka Zespołu ds. Europy Wschodniej i Kaukazu Wydziału Zagranicznego GK ZHP;
  • phm. Maciej Wilczyński – szef Zespołu ds. Europy Wschodniej i Kaukazu Wydziału Zagranicznego GK ZHP;
  • pwd. Mateusz Kawałek – instruktor Zespołu ds. współpracy z harcerstwem polskim za granicą Wydziału Zagranicznego GK ZHP.

Sobotnią noc zwieńczył specjalny pokaz filmu "Baczyński" w kinie Wisła, ufundowany przez firmę ARTRAMA. Po dość krótkiej nocy odprawiona została harcerska msza święta, którą odprawił ksiądz hm. Waldemar Piątek.

Spotkania kadry ZHP można porównać do erupcji wielkiego wulkanu. Moc energii, entuzjazmu, zaangażowania i pomysłów oddziałuje z taką siłą, że każdemu wzrasta motywacja do dalszego działania! Niech nie ujdzie niczyjej uwadze, że kolejne spotkanie nastąpi już na III Zlocie Kadry ZHP w Leśnej Hucie!

>>Zobacz zdjęcia>>

phm. Agata Grzywacz