Pocztówkowy szał ogarnął harcerskie komendy! Związek Harcerstwa Polskiego jako partner akcji „Mamy Niepodległą!” organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku otrzymał blisko 38 000 kartek pocztowych, których wysyłkę ufundowała Poczta Polska. Do każdej komendy hufca i chorągwi przekazano po 100 szt. pocztówek, które harcerze mogą wysłać bezpłatnie do swoich bliskich, dzieląc się z nimi radosną nowiną o rocznicy odzyskania niepodległości Polski!

Wysyłkę pocztówek do harcerskich komend zorganizowała Poczta Polska. W czwartek 31 października nadano wszystkie przesyłki więc na dniach powinny znaleźć się one w każdej komendzie.

Dodatkowo, w siedzibach chorągwi ZHP w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu otwarte są punkty pocztowe, z których każdy obywatel może wysłać kartkę. Zapraszamy pod wskazane adresy w godzinach pracy komend chorągwi.

Gdańsk – Chorągiew Gdańska ZHP, ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk
Łódź – Chorągiew Łódzka ZHP, ul. Stefanowskiego 19, 90-537 Łódź
Wrocław – Chorągiew Dolnośląska ZHP, ul. Nowa 6, 50-082 Wrocław
Kraków – Chorągiew Krakowska ZHP, ul. Karmelicka 31, 31-131 Kraków
Poznań – Chorągiew Wielkopolska ZHP, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

By wziąć udział w akcji wystarczy skontaktować się ze swoją komendą hufca lub chorągwi i zapytać o kartki pocztowe. Wszystkich zaangażowanych w wysyłkę zachęcamy do przesyłania nam zdjęć, którymi pochwalimy się na naszych profilach społecznościowych na Facebooku – ZHP i ZHP Fun. Zdjęcia można przesyłać na adres [email protected].

Akcja trwa do 11 listopada.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP