Rozpoczęła się VII edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka Na Raka”, a rejestracja trwa do 19 grudnia 2013 r. Tegoroczna odsłona programu jest dedykowana profilaktyce chłoniaka. Nowotwory Układu Chłonnego są jeszcze stosunkowo mało rozpoznawalne przez polskie społeczeństwo, a tymczasem wykryte we wczesnym stadium mają szansę na całkowite wyleczenie.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji programu i dołączenia do grona świadomych obywateli dbających o zdrowie swoje i najbliższych. Efektem każdej edycji jest ogólnopolska kampania społeczna, zaprojektowana przez uczestników programu. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych tworzą zespoły składające się z minimum 3, a maksimum 5 członków oraz nauczyciela, pełniącego rolę opiekuna. Rejestrują się na stronie internetowej www.mamhakanaraka.ploraz wykonują zadania przewidziane w Programie.

„Mam Haka na Raka” to nie tylko wyzwanie, ale również przygoda, którą warto przeżyć. Podczas trwania całego programu uczestnicy mają niepowtarzalną okazję rozwijać swoje umiejętności organizacyjne oraz komunikacyjne, prowadząc różnego rodzaju marsze i happeningi, które mają przekonać społeczność lokalną do profilaktyki nowotworowej. Jednak największym wyzwaniem jest wcielenie się w rolę twórcy reklamy społecznej, którą uczestnicy muszą stworzyć w drugim etapie programu. Wysiłek ten jednak z pewnością przyniesie satysfakcję, ponieważ zwycięska kampania społeczna zostanie nagrodzona oraz ukaże się w mediach na terenie całej Polski.

„Mam Haka Na Raka” daje także możliwość zaprezentowania zespołów zarówno na forum lokalnym, jak i ogólnopolskim. Dodatkowo uczestnicy konkursu, ich opiekun oraz szkoła mają szansę na zdobycie cennych nagród. Największym jednak wyróżnieniem jest emisja zwycięskiej kampanii społecznej w mediach na terenie całej Polski.

Patronat merytoryczny nad programem oraz towarzyszącymi mu działaniami sprawują: Polska Unia Onkologii, która jest jednocześnie organizatorem, oraz firma GlaxoSmithKline będąca partnerem strategicznym. Mam Haka na Raka wspierane jest również przez m.in. Komisję Europejską oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Serdecznie zapraszam do podjęcia wyzwania i wspólnych poszukiwań „Haka Na Raka”!

Krzysztof Kulasza

Biuro Programu Mam Haka Na Raka