Start Aktualności Ksiądz Stefan Graś Niezawodnym Przyjacielem harcerstwa

Ksiądz Stefan Graś Niezawodnym Przyjacielem harcerstwa

W sobotę 17 sierpnia ksiądz Stefan Graś, emerytowany proboszcz Parafii Maryi Wspomożenia Wiernych w Lipinkach k. Warlubia, odebrał  z rąk druhny Naczelnik ZHP hm. Małgorzaty Sinicy Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi”.

Ksiądz Stefan Graś, od 1982 r. proboszcz parafii w Lipinkach koło Warlubia w Borach Tucholskich, już od trzydziestu lat odprawia polowe msze święte na obozach harcerskich odbywających się co roku w okolicznych lasach. Pomimo wieku i stanu zdrowia, ksiądz Stefan nigdy nie odmawia przyjazdu na miejsce obozu i sprawowania Eucharystii, a podczas mszy potrafi stworzyć niepowtarzalną atmosferę, bardzo dobrze przekazując Słowo Boże zuchom i młodszym harcerzom.

Ksiądz Stefan Graś święcenia kapłańskie przyjął w 1959 r. i zanim został proboszczem parafii w Lipinkach, spędził 11 lat w Afryce, jako misjonarz w Zambii.

Uroczystość wręczenia wyróznienia i Laski Skautowej odbyła się na obozie środowiska 254 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Olpuchu k. Kościerzyny, po polowej mszy świętej koncelebrowanej przez księdza Stefana Grasia oraz księdza harcmistrza Waldemara Piątka, kapelana Chorągwi Zachodniopomorskiej.

phm. Michał Piotrowski

instruktor Wydziału Promocji GK ZHP