Już jutro zapraszamy wszystkich fanów łączności do wspólnej zabawy w eterze! Harcerski Klub Łączności SP3ZAC jak co roku organizuje zawody z okazji Dnia Myśli Braterskiej w godzinach 16.00 – 18.00 UTC. Natomiast w nadchodzącym tygodniu będzie można powalczyć o dyplom DMB przygotowany przez Harcerskie Kluby Łączności „Emiter” SP2ZCI i „Dromader” SP2ZAO.

Regulamin zawodów z okazji DMB:

1. ORGANIZATOR – Harcerski Klub Łączności „Wilda” SP3ZAC

2. WSPÓŁORGANIZATOR – Komenda Hufca ZHP Poznań-Wilda im. Jana Kasprowicza.

3. UCZESTNICY – Nadawcy indywidualni, stacje klubowe oraz nasłuchowcy.

4. TERMIN – 22 luty każdego roku od godz. 16:00 do 18:00 UTC .

5. PASMA – 3.5 MHz – SSB i CW – zgodnie z obowiązującym band planem.

6. Niedopuszczalny jest udział w zawodach tego samego operatora pod dwoma różnymi znakami (np. indywidualnie i klubowo ). Dopuszczalny maksymalny limit mocy stacji w zawodach – 100 W.

7. KLASYFIKACJA

• Grupa A – harcerskie stacje klubowe SSB i CW
  • Grupa B – inne stacje klubowe SSB i CW
  • Grupa C – stacje indywidualne SSB i CW
  • Grupa D – stacje indywidualne SSB
  • Grupa E – stacje indywidualne CW
  • Grupa F – nasłuchowcy

Uwaga – należy zadeklarować udział tylko w jednej z grup klasyfikacyjnych

8. PUNKTACJA

• QSO z stacją harcerską klubową -5 pkt.
  • QSO na CW – 2 pkt.
  • QSO inne stacje klubowe i indywidualne – 1 pkt.

9. Nasłuchowców obowiązuje odebranie znaków i raportów obu korespondentów. Zaliczane są punkty dawane przez obie stacje. Jedna stacja może być wykazana w nasłuchach tylko dwa razy.

10. RAPORTY RS(T) + numer kolejny łączności ( od 01 ).

11. MNOŻNIK Mnożnikiem jest ilość zaliczonych stacji klubowych ZHP. Wynik końcowy to suma punktów za QSO x mnożnik.

12. DYPLOMY Za zajęcie miejsca od 1 – 3 w każdej grupie klasyfikacyjnej.

13. Dzienniki w formie „pisanej” na obowiązujących drukach przesyłamy w terminie 10 dni od dnia zawodów (obowiązuje data stempla pocztowego) na adres: Harcerski Klub Łączności „Wilda” SP3ZAC ul. Osinowa 14, 61-451 Poznań. Preferowane są logi w formacie elektronicznym / Cabrillo / .cbr przesłane na adres e-mail: [email protected]

14. MANAGER hm. Jerzy Szkudlarz SP3DJS – [email protected]

15. WYNIKI ZAWODÓW Zostaną sprawdzone przez organizatorów w ciągu max. 2 miesięcy od ich zakończenia i opublikowane będą w prasie krótkofalarskiej oraz na stronie www.sp3zac.republika.pl

16. Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

Regulamin przyznania dyplomu „Dzień Myśli Braterskiej”

Od 22 do 29 lutego 2013 r. należy zgromadzić 10 punktów za łączności/nasłuchy ze stacjami harcerskimi, które przydzielają po 1 punkcie do dyplomu  „Dzień Myśli Braterskiej”. Obowiązkowo należy przeprowadzić łączności /nasłuchy ze stacjami SP2ZAO i SP2ZCI, które przyznają po 2 pkt. Po spełnieniu warunków można ubiegać się o wydanie dyplomu. Standardową aplikację PZK + 10,00 PLN prosimy kierować do award managera : kol. Marka SQ2SDJ, adres domowy : Marek Kosmowski ul. Bohaterów Westerplatte 7/13, 85-827 Bydgoszcz, e-mail: [email protected].

phm. Piotr Stanisławski
kierownik Wydziału Specjalności GK ZHP