W związku z przygotowaniami do 48. zlotu InterCamp, który odbędzie się w maju 2014 roku w Niemczech (organizowany przez skautów brytyjskich, motto Best of British) Wydział Zagraniczny GK ZHP ogłasza konkurs na komendanta polskiej reprezentacji na ten zlot.

Kryteria wyboru komendanta polskiej reprezentacji:

bezwzględne:
– czynny instruktor, prowadzi lub współprowadzi drużynę, szczep, zespół na poziomie hufca lub chorągwi
– minimum stopień podharcmistrza
– ma zaliczoną służbę instruktorską za ostatni rok
– posiada pełny wpis do ewidencji ZHP
– był komendantem przynajmniej podobozu
– znajomość języka angielskiego i niemieckiego (jeden z języków w stopniu bardzo dobrym)
– akceptacja komendanta chorągwi i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych
– przedstawi wizję organizacyjną polskiej reprezentacji
– przedstawi propozycję składu komendy polskiej reprezentacji i zakresu działań poszczególnych osób

względne:
– doświadczenie w organizowaniu wyjazdów zagranicznych
– komunikatywny (otwarty na innych)
– znajomość  niderlandzkiego
– może „wykazać się” międzynarodowymi kontaktami, w szczególności doświadczeniem z poprzednich Intercampów

Oferujemy:
– wszelką pomoc organizacyjną
– obsługę finansową reprezentacji
– pociechę w chwilach zwątpienia i dobrą radę

Zgłoszenia wraz z harcerskim CV oraz akceptacją komendanta chorągwi i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych proszę przesyłać do 30 października 2013 na adres [email protected]. Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Termin zostanie ustalony indywidualnie.

Uwaga: komendant polskiej reprezentacji na 48. Intercamp musi być gotowy do udziału w spotkaniu Komitetu Intercamp w Niemczech w dniach 9-10 listopada 2013 – należy zarezerwować sobie ten termin.

Szczegółowych informacji udziela Wydzial Zagraniczny GK ZHP,  reprezentantka ZHP w Komitecie InterCamp hm. Agnieszka Pospiszyl i komisarz zagraniczny ZHP hm. Rafał Bednarczyk.

hm. Ewa Lachiewicz-Walińska
kierowniczka Wydziału Zagranicznego