Centrum Wychowania morskiego ZHP zaprasza:

• osoby odpowiedzialne za wychowanie wodne w ZHP
  • drużynowych, instruktorów specjalności wodnej i żeglarskiej w ZHP
  • osoby odpowiedzialne za przygotowanie i rozwój programu w ZHP

na konferencję: „Wychowanie wodne w drużynach wodnych czy w ZHP?"

Tło konferencji:
Aktualnie ciężar spraw związanych z wychowaniem wodnym i żeglarskim w ZHP spoczywa na drużynach tej specjalności. Tymczasem od wielu lat obserwowana jest tendencja zainteresowania aktywnością na wodzie nie tylko przez członków drużyn wodnych i żeglarskich ale przez również przez członków ZHP w ogóle.

Rozwiązania pozwalające na korzystanie z aktywności wodnej przez wszystkich członków organizacji są od niedawna tworzone i stosowane w wielu organizacjach skautowych w Europie. Podobną drogę przeszły również inne specjalności w ZHP – np. ratownictwo.

To spowodowało, że Centrum Wychowania Morskiego w ZHP, jako wiodący ośrodek wychowania morskiego pragnie rozpocząć dyskusję nad rolą wychowania wodnego w procesie wychowywania młodego człowieka, czyli wspierania go we wszechstronnym rozwoju i kształtowania charakteru przez stawianie wyzwań.

Cele konferencji:
Celem konferencji jest ponowne zdefiniowanie roli i miejsca zespołów specjalnościowych ZHP (takich jak zespoły pilota, retmanaty itp.) i ośrodków wodnych we wspieraniu procesu wychowania wodnego w ZHP, próba określenia zadań i odpowiedzialności instruktorów specjalności wodnej w ZHP za rozwój ruchu wodnego w ZHP.

Uczestnicy:
Uczestnikami konferencji mogą być:

• drużynowi
  • instruktorzy specjalnościowi
  • instruktorzy specjalności  wodnej i żeglarskiej
  • osoby odpowiedzialne za tworzenie programu w drużynach, szczepach, hufcach, chorągwiach i na szczeblu centralnym

Termin:
Konferencja rozpocznie się w dniu 23 lutego 2013 o godzinie 10.30. Planowane zakończenie w dniu 24 lutego o godzinie 11.00.

Miejsce:
Konferencja odbędzie się w Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni, ul. Jana Pawła II 5.

Program:
Na program konferencji posłużą się referaty opracowane w następujących blokach:

1. Doświadczenia międzynarodowe w wychowaniu wodnym
2. Wychowanie jako proces wszechstronnego rozwoju
3. Rola struktur we wspieraniu wychowania wodnego

Wieczorem w dniu 23 lutego 2013 roku odbędzie się kominek na pokładzie jachtu Zawisza Czarny.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia abstraktów wystąpień prosimy przesyłać do dnia 10 lutego 2013. Na abstrakt składa się tytuł wystąpienia, krótka notka o prelegencie oraz krótki opis czego będzie dotyczyć wystąpienie, składające się z nie więcej niż 200 znaków.
Treść wystąpienia powinna zostać przesłana do CWM w formie elektronicznej nie później niż do 23 lutego 2013 roku.

Uczestnicy konferencji mogą zgłaszać się na konferencje poprzez formularz dostępny tutaj, do dnia 15 lutego 2013 roku.

Wpisowe:
Wpisowe na konferencje wynosi:

20 zł – dla osób które uczestniczą w konferencji bez noclegu
40 zł – dla osób korzystających z noclegu

Prelegenci są zwolnieni z wpisowego za konferencję.

W ramach konferencji uczestnicy otrzymają:

• Materiały konferencyjne
  • Obiad w dniu 23 lutego 2013
  • Kawę i ciastka w czasie przerw konferencyjnych

Uczestnicy którzy opłacą nocleg otrzymają ponadto zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych w Centrum Wychowania Morskiego ZHP

Informacje:
Informacji dotyczących spraw organizacyjnych o konferencji udziela sekretariat CWM ZHP pod numerem telefonu: +58 620 90 37 oraz pod adresem mailowym: [email protected].

Informacji dotyczących programu i wystąpień udziela hm. Rafał Klepacz, zastępca komendanta CWM ZHP mailowo: [email protected].

hm. Tomasz Maracewicz
komendant CWM ZHP