Muzeum Harcerstwa zdigitalizowało kolejne archiwalne audycje dawnej Rozgłośni Harcerskiej. Część z nich jest już dostępna w internecie.

Od sierpnia do grudnia 2012 r. Muzeum Harcerstwa realizowało drugą edycję projektu „Digitalizacja archiwalnych nagrań Rozgłośni Harcerskiej”, finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W ramach projektu z archiwalnych taśm magnetofonowych na pliki cyfrowe przegrano prawie 800 audycji – wśród nich wspomnienia harcerskich seniorów (między innymi Stefana Mirowskiego, Stanisława Broniewskiego „Orszy”, Stanisława Sieradzkiego „Śwista”, Zofii Florczak), reportaże, wywiady z ciekawymi osobami, relacje z imprez harcerskich, audycje o problemach młodzieży i audycje popularnonaukowe. Audycje są stopniowo udostępniane w internecie na stronie www.muzeumharcerstwa.pl (zakładka „Rozgłośnia Harcerska 2012”). W tej chwili są już dostępne między innymi wspomnienia hm. Stanisława Broniewskiego, audycje publicystyczne, reportaże i kilka audycji popularnonaukowych z cyklu „Rozmowy o nauce”. Już wkrótce na stronie zostaną umieszczone kolejne audycje.

phm. Michał Piotrowski

współpracownik Muzeum Harcerstwa