Zakończyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Rajdu Szlakiem Wieży Spadochronowej. W Katowicach w dniach 6-8.09.2013 r. spotkali się harcerze z hufców: Podhalańskiego, Ziemi Będzińskiej, Bytom, Chrzanów, Ziemi Mikołowskiej, Ziemi Raciborskiej, Żory, Beskidzkiego, Ziemi Cieszyńskiej i Katowic.

Rajd ten to 3 dni wspaniałej przygody, która dała siłę do działania przed nowym harcerskim. Było kolorowo, różnorodnie, aktywnie, radośnie i bardzo słonecznie! Uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Dla każdego coś wartościowego", trasach rajdowych, a sobotni wieczór spędzili oglądając film: "Baczyński" pod Wieżą Spadochronową. Niezwykłym przeżyciem był koncert pod gwiazdami Ciszy jak ta. W miasteczku rajdowym panowała atmosfera jak na dobrym Jamboree. Rajd odwiedzili skauci zza czeskiej granicy, prezentując wystawę swoich plakietek i pięknych pocztówek.

Podczas Gali Dębowych Liści wręczono odznaczenia wędrownikom i instruktorom Hufca Katowice. Laureatem statuetki Dębowych Liści został hm. Andrzej Dutkiewicz – obecnie skarbnik, we wcześniejszych latach także komendant hufca. XVIII ORSWS był częścią obchodów 90-lecia Hufca ZHP Katowice.
Przed sztabem Święta jeszcze Rajd Szkolny Szlakiem Wieży Spadochronowej w dniach 11-12 września, chwila odpoczynku i… przygotowania do XIX edycji Rajdu, na który już teraz gorąco zapraszamy harcerzy z całej Polski.

Wspomnienia XVIII ORSWS

Zakończyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Rajdu Szlakiem Wieży Spadochronowej (jesteśmy pełnoletni!). W Katowicach w dniach 6-8.09.2013r. spotkali się harcerze z hufców: Podhalańskiego, Ziemi Będzińskiej, Bytom, Chrzanów, Ziemi Mikołowskiej, Ziemi Raciborskiej, Żory, Beskidzkiego, Ziemi Cieszyńskiej i rodzimego Katowice.

ORSWS to 3 dni wspaniałej przygody, która dała siłę do działania przed nowym harcerskim. Było kolorowo, różnorodnie, aktywnie, radośnie i bardzo słonecznie! Uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Dla każdego coś wartościowego", trasach rajdowych, a sobotni wieczór spędzili oglądając film: "Baczyński" pod Wieżą Spadochronową. Niezwykłym przeżyciem był koncert pod gwiazdami Ciszy jak ta. W miasteczku rajdowym panowała atmosfera jak na dobrym Jamboree. Rajd odwiedzili skauci zza czeskiej granicy, prezentując wystawę swoich plakietek i pięknych pocztówek.