Raz na cztery lata głosem Związku Harcerstwa Polskiego, jego potrzeb, oczekiwań i wyzwań, staje się zjazd delegatów ze wszystkich regionów w Polsce. Oto czas decyzji: nad podstawami wychowawczymi, programem, strukturą, systemem zarządzania. To również wybór osób, które decyzje te będą musiały wprowadzić w czyn.

Za przyszłość ZHP odpowiedzialność wezmą 193 osoby z głosem decydującym, w śród nich: 163 delegatów regionalnych, 17 komendantów chorągwi, 6-osobowy skład Głównej Kwatery ZHP oraz Przewodniczący ZHP. Przez 4 dni Zjazd weźmie pod obrady 49 uchwał, co równa się minimum 34-godzinnym debatom i głosowaniom.

Pozyskiwanie kadry, podstawy wychowawcze, program i kształtowanie wizerunku dzisiejszego harcerstwa, oddzielenie działalności gospodarczej od wychowawczej,  zmiany w statucie – tak brzmią niektóre tematy, które już niedługo mogą rzeczywiście odegrać kluczową rolę w dalszym istnieniu ZHP.

Jednak największe emocje czekają na nas w piątek 6 grudnia. W godzinach popołudniowych poznamy nazwiska Naczelnika oraz Przewodniczącego ZHP oraz ich wizje i plany na nowoczesne harcerstwo. To będzie wieczór trudnych pytań i błyskotliwych odpowiedzi.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia tego wydarzenia wraz z nami. Zjazd będzie transmitowany na żywo w Internecie przez telewizję ZHP360 na stronie new.livestream.com/zhp/zjazd. Startujemy w czwartek o 10:00!

Więcej informacji o 38. Zjeździe ZHP znajdziesz na stronie zjazd.zhp.pl.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP