9 marca w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyła się konferencja „Inspiracje instruktorskie”, zorganizowana przez redakcję miesięcznika „Czuwaj”.  Okazją do zorganizowania konferencji było wydanie 300-nego numeru pisma.

W konferencji uczestniczyło ponad 60 instruktorów z całej Polski, którzy podczas kilkugodzinnej dyskusji i pracy w grupach  rozmawiali o harcerskiej prasie i zadaniach jakie przed nią stoją w sytuacji kryzysu czytelnictwa, jak również poszukiwali inspiracji do pracy programowej i kształceniowej w ZHP. Uczestnicy pracowali w trzech grupach tematycznych (jedna podzielona na dwa zespoły):

„Prasa harcerska, harcerskie czytelnictwo” – pod kierunkiem hm. Grzegorza Całka

„Kształceniowe inspiracje i wyzwania” – pod kierunkiem hm. Anny Poraj i hm. Jakuba Cichockiego

„Inspiracje dla drużynowych” – pod kierunkiem hm. Lucyny Czechowskiej.

Mamy nadzieję, że wypracowane wnioski zaowocują nowymi tematami do kolejnych numerów „Czuwaj” oraz pomysłami dla instruktorów tworzących propozycje programowe i zajmujących się kształceniem kadry.

Uroczystym momentem konferencji były podziękowania dla wieloletnich współpracowników gazety, z których dwojgu – hm. Jolancie Łabie i hm. Pawłowi Weszpińskiemu – naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i wiceprzewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł wręczyli przyznane srebrne krzyże „Za Zasługi dla ZHP”. W podsumowaniu konferencji uczestniczył przewodniczący ZHP hm. Adam Massalski.

hm. Halina Jankowska

zastępczyni redaktora naczelnego „Czuwaj”