W całej Polsce harcerki i harcerze uczestniczą w odbywających się uroczystościach i wydarzeniach z okazji 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na trwających obozach odbyły się specjalne apele oraz organizowane są wieczorne ogniska poświęcone pamięci Druhen i Druhów z Szarych Szeregów, którzy w Godzinę W stanęli do powstania.

W warszawskich centralnych uroczystościach Związek reprezentuje naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica.

W sobotę 27 lipca harcerze z Hufca ZHP Wołomin, jako wolontariusze pomagali w obsłudze 23 Biegu Powstania Warszawskiego.

31 lipca i 1 sierpnia harcerze z hufców Chorągwi Stołecznej uczestniczą w uroczystościach rocznicowych odbywających  w poszczególnych dzielnicach Warszawy i miejscowościach podwarszawskich.

1 sierpnia o 18.00 harcerki i instruktorki ze wszystkich organizacji harcerskich spotkają się na Powązkach Wojskowych przy grobie hm. RP Jadwigi Falkowskiej, poległej podczas Powstania warszawskiego współtwórczyni polskiego harcerstwa.

phm. Michał Piotrowski

instruktor Wydziału Promocji GK ZHP