Już niedługo na ekranach polskich kin oglądać będziemy mogli najnowszy film Kordiana Piwowarskiego – Baczyński.  Zanim poznamy filmowy obraz tego wielkiego poety, pokażmy jak młode pokolenie harcerek i harcerzy odbiera twórczość szaroszeregowego powstańca.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu poetycko-wokalnym, którego efektem będzie współczesna galeria twórczości Baczyńskiego. Wystarczy, że nagrasz swoją adaptację jednego wiersza i prześlesz ją  w formacie mp3 na adres [email protected] do 11 marca 2013 r. Możesz również przesłać link do Twojego filmiku na YouTube. Pomysł i wykonanie zależy od Ciebie, możesz nagrać wiersz samodzielnie bądź w zastępie, jako piosenkę, przedstawienie, monolog, bądź coś zupełnie nowego! Każde wykonanie nagrodzimy pamiątkowymi plakatami filmu Baczyński z autografami reżysera Kordiana Piwowarskiego, Czesława Mozila  oraz Meli Koteluk – twórców wokalnej interpretacji wiersza „Pieśń o szczęściu”. Wszystkie nagrania zostaną zaprezentowane w galerii naszego harcerskiego fan page’a na Facebook’u – ZHP Fun!

Inspiracji można szukać w zwiastunie filmu Baczyński, w którym zaprezentowano fragment slamu poetyckiego.

Harcerze artyści – ta akcja jest dla Was!

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP