W Berlinie trwa 14. Europejska Konferencja Skautowa WAGGGS i WOSM. Konferencja wybrała w niedzielę po południu na trzyletnią kadencję Europejski Komitet Skautowy WOSM i Komitet Europejski WAGGGS.

W skład Europejskiego Komitetu Skautowego weszli: dr Andrea Demarmels (Szwajcaria), Dagmawi Elehu (Szwecja), Hulda Sólrún Guðmundsdóttir (Islandia), Christos Hatzidiamandis (Grecja), Veerle Haverhals (Belgia) i Milena Pecarski (Serbia). Na przewodniczącego ESC wybrany został dr Andrea Demarmels, a wiceprzewodniczącym został Christos Hatzidiamandis.

Na czele Europejskiego Komitetu WAGGGS stanęła Corine Hauri, a wiceprzewodniczącą wybrana została Amanda Medler. Europejski Komitet WAGGGS przez najbliższe trzy lata pracować będzie w następującym składzie: Nina Fleck (Szwecja), Corinna Hauri (Szwajcaria), Amanda Medler (Wlk. Brytania), Sharon O'Neill Libreri (Malta), Eri Papadopoulou (Grecja), Pascale Vandersmissen (Belgia).

Związek Harcerstwa Polskiego jest reprezentowany na konferencji w Berlinie przez hm. Ingę Rusin – komisarkę zagraniczną, hm. Rafała Bednarczyk – członka Głównej Kwatery ZHP i komisarza zagranicznego oraz hm. Karola Gzyla – kierownika Wydziału Promocji Głównej Kwatery ZHP.

hm. Karol Gzyl
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP