Podczas zorganizowanego 15 września w Parku Śląskim ekopikniku wręczono nagrody Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dla najbardziej aktywnych i wyróżniających się w swojej działalności ekologicznych organizacji działających w województwie śląskim. Wśród laureatów po raz trzeci jest Chorągiew Śląska ZHP!

Organizowany od 2008 roku przez WFOŚiGW w Katowicach konkurs pod nazwą EkoAktywni pozwala na wyłonienie liderów organizacji o zasięgu regionalnym i ponadregionalnym prowadzących najciekawsze i niekonwencjonalne działania związane z budzeniem i utrwalaniem świadomości ekologicznej.

W związku z obchodami 20–lecia powstania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, wręczeniu nagród w konkursie EkoAktywnych towarzyszył ekologiczny piknik zorganizowany w hali wystaw „Kapelusz” przez pozarządowe stowarzyszenia promujące ciekawe formy swej proekologicznej aktywności. Było to też podsumowanie letniej akcji informacyjno-edukacyjnej, podczas której w kilku miastach regionu odbywały się ekologiczne happeningi i festyny promujące poprawę stanu środowiska naturalnego w regionie na przestrzeni minionych 20 lat.

Za stroną www.wfosigw.katowice.pl

phm. Agata Grzywacz