Rozpoczęliśmy półtoramiesięczny okres ferii zimowych. Na swoje białe wakacje wyruszyły dziś zuchy i harcerze z chorągwi ZHP: Kujawsko-Pomorskiej, Ziemi Lubuskiej, Krakowskiej, Kieleckiej i Wielkopolskiej. Kolejne jednostki już dopinają ostatnie formalności, by również przeżyć zimową przygodę. Ten wspaniały czas uśmiechów i zabaw najlepiej przeżywa się pamiętając o tym, że …

1. Bezpieczeństwo – zimą jesteśmy bardziej narażeni na urazy, odmrożenia oraz przeziębienia. Szczególnie uważajmy podczas uprawiania sportów zimowych oraz na harcerskich wędrówkach (zimą na drogach panują trudniejsze warunki jazdy).

2. Wrażliwość na innych – zwracajcie szczególną uwagę na osoby starsze, wyziębione, chore, bezdomne, a nawet pijane. Wezwanie Policji lub Pogotowia Ratunkowego (NUMER ALARMOWY 112) może uratować czyjeś życie.

3. Zima dla zwierząt – w ramach harcerskich zbiórek lub zajęć pamiętajmy o dokarmianiu ptaków oraz pomocy schroniskom dla zwierząt. Taka pomoc zimą jest szczególnie potrzebna.

4. Ważne daty – 22 stycznia mija 150. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Warto wykorzystać ten dzień na przybliżenie sobie i swoim członkom drużyny tej karty z dziejów Polski.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tworzeniu wspólnego albumu z ferii zimowych 2013 na naszym profilu www.facebook.com/zhpfun. Wraz ze zdjęciem opiszcie, jak spędzacie czas wolny, jaki macie program zimowiska lub rajdu. Prosimy również o podanie autora zdjęcia.  Więcej informacji na profilu ZHP Fun.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP