26 czerwca w Szkole Podstawowej nr 23 w Warszawie odbyła się gala Roku Bezpiecznej Szkoły organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, finaliści licznych konkursów oraz organizacje i instrytucje wchodzące w skałd Koalicji Bezpiecznej Szkoły.

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas oraz sekretarz stanu MEN Tadeusz Sławecki podkreślali rolę dbania o wszystkie wymiary bezpieczeństwa w szkole. Przedstawiono wyniki analizy porównawczej z rokiem ubiegłym wyraźnie dokumentującej poprawę sytuacji dzieci. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że podsumwanie inicjatywy nie jest jej zakończeniem, wszak przed nami są jeszcze wakacje, na których nasi podopieczni też muszą być i czuć się bezpiecznie. W gali wzięli udział m.in. hm. Krzysztof Budziński, zastępca Naczelnika ZHP, Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP, Grzegorz Jach, szef programu PaT.

ZHP jest partnerem społecznym i koalicjantem Roku Bezpiecznej Szkoły. Działalność harcerska w naturalny sposób wpływa na podwyższenie świadomości, kultury, a także umiejętności uczniów – harcerzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dbania o higienę i bezpieczeństwo, a także zdrowy tryb życia.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP