Zapisy na 43. Rajd Arsenał ruszyły! Ruszcie się i Wy i dołączcie do akcji, która co roku – w rocznicę Akcji pod Arsenałem – gromadzi ponad tysiąc harcerzy z całej Polski, którzy wspólnie przeżywają wspaniałą przygodę w wiosennej Warszawie. Rajd łączy tradycję z nowoczesnością, czego wynikiem są wspólne działania, integracja i zabawa – a wszystko to na tle ważnych spraw i tematów, które zawsze stanowią motyw przewodni i treść rajdu.

W tym roku idziemy jeszcze dalej w nowoczesność. Szanując i doceniając fakt, że harcerstwo jest organizacją otwartą, podjęliśmy śmiałą decyzję, by podobną otwartość wprowadzić także do formuły naszej tradycyjnej imprezy. Jaki więc będzie 43. Rajd Arsenał? Na pewno będzie inny, nowy, taki, jakiego nie było a każdy, kto będzie miał ochotę, zdecyduje o jego ostatecznym kształcie. Także Wy! Rajd będzie taki, jakim będą chcieli wspólnie organizatorzy i uczestnicy. Słowem będzie to Rajd 2.0!

Formuła oparta na filozofii WEB 2.0 zakłada równorzędność twórcy i użytkownika. Pozostając przy tradycyjnych rolach organizatora i uczestnika, jednocześnie oddajemy do Waszych decyzji i dyskusji główne obszary rajdu – czyli przede wszystkim jego program ale również zapraszamy Was do współoceniania zadań przedrajdowych. W rewolucyjność tegorocznego rajdu wpisuje się także zmiana dotychczasowej roli baz. Tematem i treścią tegorocznego rajdu będzie PRAWOŚĆ. Czym jest prawość? Jakie miejsce ma w naszym życiu? Czy jest ważna? Potrzebna? Trudna? Czy dziś jest wyzwaniem? Wszyscy będziemy szukać odpowiedzi na pytania, które sami sobie zadamy. Tego nie można przegapić!

Rajd, na który Was zapraszamy, będzie skrojony na miarę potrzeb każdego z Was i dla każdego może być inny! Dzięki formule 2.0 będzie dostosowany do różnych, nawet rozbieżnych oczekiwań.Stwórzcie patrol, przyjedźcie na rajd, dajcie się ponieść przygodzie! Podejmijcie wyzwanie, które pozwoli Wam lepiej poznać siebie i innych, przekonać się o własnych możliwościach, zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Obiecujemy niezapomniane wrażenia, dobrą zabawę a na koniec – wspaniałe wspomnienia na długi czas. Do zobaczenia w Warszawie 22 marca 2013 roku!

Zapraszamy już teraz do dyskusji o rajdzie na Facebooku: https://www.facebook.com/43.rajd.arsenal

Szczegółowe informacje o rajdzie znajdziecie na stronie: http://www.arsenal.zhp.pl

Zespół 43. Rajdu Arsenał