25 października 2013 roku przypada 60-ta rocznica utworzenia ISGF (International Scout and Guide Fellowship, czyli Międzynarodowe Bractwo Skautów i Przewodniczek).

Z tej okazji Harcerski Krąg Seniorów „Korzenie” Chorągwi Gdańskiej organizuje sesję historyczną w gdańskim Domu Harcerza przy ul. Za Murami 2/10 o godz. 15.00. Tematem sesji będzie referat o powstaniu ISGF, wstąpieniu  ZHP do tej organizacji i nasz udział w jej pracach. Na sesję przybędzie specjalnie do Polski członek Komitetu Światowego ISGF Harald Kesselheim, który przedstawi historię i działanie ISGF.

W trakcie sesji uruchomione będzie łącze internetowe w programie Skype, przez które będziemy łączyć się z przewodniczącą ISGF Midą Rodrigues, świętującą rocznicę razem ze skautami i oldskautami szwajcarskimi w Genewie. Będziemy rozmawiać z seniorami polskimi i zagranicznymi, którzy zechcą się z nami połączyć w czasie trwania sesji po godz. 16.00. Nasz adres krajowy w programie Skype:  Chorągiew Gdańska; adres z zagranicy choragiew.gdanska.zhp

Zapraszamy do kontaktu na łączach internetu pod podane adresy.

hm. Bogdan Radys

przewodniczący Harcerskiego Kręgu Seniorów „Korzenie”