Zjazd zadecydował. Naczelnikiem ZHP wybrana ponownie została hm. Małgorzata Sinica. Nowym przewodniczącym Związku został hm. Dariusz Supeł.

Hm. Małgorzata Sinica jest instruktorką ZHP już od przeszło 26 lat. Wywodzi się ze środowiska nadmorskiego – Chorągwi Gdańskiej. To to tam była komendantką hufca oraz zastępcą komendanta chorągwi. Funkcję Naczelnika ZHP pełni od 2007 roku, kiedy to XXXV Zjazd ZHP powołał ją na tę funkcję.

Prywatnie Druhna Naczelnik jest magistrem farmacji oraz absolwentką licznych studiów podyplomowych. Zawodowo pracuje na stanowisku regionalnego kierownika sprzedaży dużej firmy farmaceutycznej.

Druh Dariusz Supeł swoją przygodę z harcerstwem zaczął w 1967 roku. Dzisiaj ma już za sobą 36 lat służby instruktorskiej. Był kierownikiem Wydziału Pracy z Kadrą Głównej Kwatery, kierownikiem Działu Programowo-Metodycznego GK, członkiem Rady Naczelnej i kilkukrotnym delegatem na Zjazd ZHP.

Życie zawodowe druha Dariusza wiąże się z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu różnymi projektami, w tym unijnymi. Nie są mu obce zagadnienia kierowania i finansowania organizacji pozarządowych, a nawet twórcze rozwiązywanie problemów.

Już jutro natomiast Zjazd dokona wyboru członków pozostałych władz naczelnych. Poznamy składy osobowe Głównej Kwatery, Rady Naczelnej, Centralnej Komisji Rewizyjnej oraz Naczelnego Sądu Harcerskiego, gdzie zasiądą reprezentanciwszystkich 17 chorągwi z 16 województw.

phm. Małgorzata Lenartowicz
redaktor biura prasowego 38. Zjazdu ZHP