Z radością informujemy, że Instytut Pamięci Narodowej przekazał na potrzeby ZHP 1500 szt. swojej najnowszej gry „ZnajZnak”. Wydawnictwo IPN jest wspaniałym narzędziem do przybliżenia i ugruntowania wiedzy na temat historii Polski XX w. Wysokiej jakości wydanie oraz sprytne zasady gry spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego gracza!

„ZnajZnak” jest grą niezwykłą. Gracze uczą się rozpoznawać symboliczne dla XX w. znaki, daty, postacie, miejsca, przedmioty. Nowatorstwo gry polega między innymi na tym, że do zabawy potrzebny jest przede wszystkim refleks, a wiedza przychodzi sama w czasie rozgrywki.

Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy. Przy użyciu jednego kompletu kart (132 sztuki) w „ZnajZnak” mogą jednocześnie grać nawet 32 osoby. Na każdej karcie znajduje się 12 różnych symboli. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że zawsze mają jeden i tylko jeden wspólny znak, który należy jak najszybciej znaleźć i nazwać, żeby pozbyć się kart trzymanych w ręku i zwyciężyć. Na odwrocie są nazwane wszystkie znajdujące się na danej karcie znaki.

„ZnajZnak” to nie tylko wciągająca gra, ale także bogaty materiał dydaktyczny. Dystrybucja gier do harcerskich komend odbędzie się wraz z wysyłką materiałów na Harcerski Start lub wcześniej.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP