1 października w Szkole Wyższej ALMAMER w Warszawie rozstrzygnięto IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Wawrzyn Polskiej Turystyki”. Związek Harcerstwa Polskiego został laureatem konkursu za działalność innowacyjną w dziedzinie rozwoju i promocji polskiej turystyki.

Nagrodę odebrała naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica z rąk Katarzyny Sobierajskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Niezwykłym wyróżnieniem dla naszej organizacji stało się również nominowanie Druhny Naczelnik na członka Polskiej Akademii Innowacji Turystyki.

Misją konkursu jest wyróżnienie i spopularyzowanie dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, przyczyniających się do umacniania korzystnego wizerunku Polski. Zdobywcami „Wawrzynu” są podmioty, które w szczególny sposób wpływają na kształtowanie społecznych i rynkowych relacji opartych na wzajemnych korzyściach kulturowych, prawnych i ekonomicznych.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP