Do 15 kwietnia można się zgłosić na największą imprezę Harcerskiego Lata 2012 – Zlot Grunwaldzki – Święto Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej.

XLI Zlot Grunwaldzki to największa impreza harcerskiego lata 2012, organizowana przez Chorągiew Warmińsko-Mazurską im. Grunwaldu oraz Wspólnotę Drużyn Grunwaldzkich. Odbędzie się on w dniach 10-15 lipca, a każdemu, kto chciałby rozpocząć grunwaldzką przygodę wcześniej, proponujemy udział w Rajdzie Grunwaldzkim.

W dotychczasowych zlotach brało udział od 700 do 2700 harcerzy i skautów z Polski, Litwy, Irlandii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Łotwy, Estonii i Stanów Zjednoczonych. W tym roku zgłoszenia na Zlot Grunwaldzki będą przyjmowane za pomocą systemu elektronicznego, który otwarty będzie w dniach 5 marca – 15 kwietnia 2012 r.

ZLOT GRUNWALDZKI 2012 w tym roku to:

Zlot Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej – na zlocie odbędzie podsumowanie całorocznych działań, rozstrzygniecie plebiscytu na najlepszą drużynę i instruktora Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej oraz imprezy towarzyszące;

Grunwaldzka Akcja Szkoleniowa Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej „GAS 2012” – akcja szkoleniowa dla zastępowych, przybocznych i drużynowych oraz instruktorów, korzystająca z Grunwaldzkiej Bazy;

Zlot Drużyn Grunwaldzkich – dla kilkuset drużyn z całej Polski i z zagranicy stanowi podsumowanie całorocznej pracy.

Zlot jest otwartą imprezą dla wszystkich jednostek harcerskich i skautowych z Polski i zagranicy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ZlotGrunwaldzki.pl oraz na profilu facebook.com/ZlotGrunwaldzki.

hm. Michał Ludkiewicz
Zespół Organizacyjny Zlotu Grunwaldzkiego