Od 9 do 11 listopada w XXV Rajdzie Śladami Przeszłości Gdańska, zorganizowanym przez Hufiec Gdańsk–Śródmieście, uczestniczyło ponad 550 zuchów i harcerzy z całej Polski.

Na sześciu trasach zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i seniorzy uczestniczyli w grach terenowych i wykonywali zadania zespołowe, a na wieczornych kominkach poznawali historię Gdańska. W sobotę z okazji jubileuszu 25-lecia rajdu trasy harcerskie, wędrownicze i instruktorskie bawiły się na koncercie trójmiejskiego zespołu Regulacja. W niedzielę 11 listopada uczestnicy rajdu wzięli udział w gdańskiej Paradzie Niepodległości, a następnie udali się na Długi Targ na apel kończący trzydniową harcerską przygodę. Podczas apelu patrole, które wygrały rywalizację na poszczególnych trasach, odebrały nagrody, a zuchy otrzymały paczkę z niespodzianką od Druhny Naczelnik. W apelu uczestniczyli między innymi byli komendanci Hufca Gdańsk–Śródmieście: hm. Andrzej Nawrocki, phm. Mieczysław Rogowski i hm. Beata Matyjaszczyk.

Współorganizatorem XXV Raju Śladami Przeszłości Gdańska była Rada Dzielnicy Gdańsk–Śródmieście, a program imprezy został dofinansowany ze środków Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego. Organizatorzy zapraszają już na przyszłoroczny XXVI Rajd który odbędzie się od 8 do 11 listopada 2013 r.

phm. Michał Piotrowski

Wydział Promocji GK ZHP

(Na podstawie informacji komendantki Hufca Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego hm. Zenobii Glac–Ściebury)