„Zakochaj się w harcerstwie” – w miniony weekend tym właśnie hasłem żyło ponad tysiąc harcerzy z Chorągwi Łódzkiej, którzy wzięli udział w swoim święcie. Gospodarzem był Hufiec Pabianice, który przygotował wszystkim bardzo atrakcyjny program.

W piątek organizatorzy zapewnili rewelacyjną zabawę podczas wieczornego koncertu. Najpierw jako support wystąpił pabianicki zespół „Muchy w butelce”, który wprowadził uczestników w niesamowity nastrój przygotowując na przyjęcie gwiazdy wieczoru – EKT Gdynia.

W sobotę każdy pion metodyczny przygotował swoją trasę. Zuchy wybrały się do „Fabryki uśmiechu”. Mogły wziąć udział w grze w ogromne kręgle, wykazać się plastycznie w Kąciku Twórczości czy poczuć się jak cyrkowcy na zajęciach z trupą cyrkową. Po południu Król Uśmiechów Wesołek III zaprosił zuchy na bal, gdzie zabawy było co niemiara.  Harcerze i harcerze starsi w ramach bloku Umiejętności wzięli udział w trzech grach: ekologicznej, HBT i INO. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu technik harcerskich, ekologii, sprawnością fizyczną, sprytem i spostrzegawczością. Wzięli także udział w zajęciach z bloku Pasje. Mogli wspiąć się po ściance pod okiem odpowiednich instruktorów, wykonać własną biżuterię, a nawet zmierzyć się z technikami walki. Najstarsi, czyli wędrownicy, całą sobotę współzawodniczyli na grze terenowej Agent.

Sobotnie zmagania zakończył koncert zespołu Męski Punkt Widzenia, który spotkał się z uznaniem praktycznie wszystkich uczestników śwwięta.

Niedziela była dniem podsumowania. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportowego odprawiona została msza polowa, a po niej uczestnicy święta przemarszerowali po Pabianicach. W czasie apelu kończącego obecne były władze Miasta Pabianice, zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński oraz komendantka Chorągwi Łódzkiej hm. Ewa Grabarczyk. Zwycięzcy poszczególnych gier otrzymali nagrody. Na koniec, po ustawieniu się w ogromne serce ze skrótem „ZHP” w środku, w niebo zostały wypuszczone tysiące balonów, które symbolizują miłość do harcerstwa.

pwd. Gosia Molus
praktykantka Wydziału Programowego