Atrakcyjny program, wiele metodyki harcerskiej, liczne niespodzianki, miła atmosfera, wymiana doświadczeń, okazja do spotkania przy harcerskim ognisku decydują o licznym udziale harcerzy NS z całej Polski.Do przygotowań angażują się nie tylko instruktorzy i harcerze, ale także pracownicy Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. J. Tuwima. Idea organizacji zlotów zrodziła się już w 1987 r. W tym roku Zlot w Stemplewie obchodzić będzie swoje 25. urodziny. Tegoroczny zlot zbliża się coraz większymi krokami. Obecnie wszystko dopinane jest na ostatni guzik.

Za trzy dni będzie wspaniała okazja do ponownego spotkania starych i nowych znajomych z całej Polski. Niezwykle istotną kwestią dla organizatorów jest przygotowanie atrakcyjnego programu. W programie, oprócz typowo harcerskich zajęć: kwaterki, zdobnictwa obozowego, ogniska, śpiewanek, będą zabawy integracyjne, fajerwerki, pokaz sztucznych ogni, spotkanie z teatrem, występy gwiazd, kwizy, gry, rajdy, Przyrzeczenie Harcerskie, warsztaty edukacyjno-terapeutyczne, dyskoteka z zespołem FORUM, festiwal piosenki, koncerty, parada orkiestry dętej, pokazy, konkursy, bieg patrolowy, polowa msza św. i wiele innych punktów programu. Będzie to też okazja do pokazania fachowości kadry w wychowaniu młodego pokolenia metodą harcerską. Na piątek,

25 maja zaplanowana jest akcja honorowego oddawania krwi, promowana przez pomysłodawcę zlotów hm. Andrzeja Zielonkę, dyrektora Ośrodka w Stemplewie.

– Będziemy świętować jubileusz 25-lecia – powiedział Bogumił Zielonka, komendant zlotu. – Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to będzie wielka feta nie tylko dla harcerzy.

Organizatorzy spodziewają się 500 harcerek i harcerzy.

Patronat honorowy nad zlotem objęły m.in. małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska i minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

hm. Jolanta Chmielecka