Tydzień z Internetem 2012 to ogólnoeuropejska kampania, koordynowana przez Telecentre-Europe mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 112 tysięcy osób z blisko 30 krajów, w tym niemal 7 tysięcy z Polski (zajęliśmy czwarte miejsce).

W Polsce wydarzenie będzie trwało od 26 do 30 marca. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.

Kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), zaś całość wydarzeń patronatem objęła koalicja „Dojrz@łość w sieci”, działająca na rzecz zachęcenia osób starszych do aktywnego korzystania z Internetu. Jak przed rokiem, tak i teraz Związek Harcerstwa Polskiego, Microsoft, UPC, Telekomunikacja Polska S.A., Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Federacja Inicjatyw Oświatowych oraz Fundacja Matematyków i Informatyków Niesprawnych Ruchowo włączą się w organizację wszystkich wydarzeń związanych z Tygodniem z Internetem 2012.

W minionym roku dzięki zaangażowaniu harcerzy udało się zorganizować wiele spotkań dla seniorów w lokalnych bibliotekach czy ośrodkach kultury. Pomocna dłoń, którą wyciągnęli, niejednokrotnie wsparła zarówno zainteresowanych seniorów, jak i organizatorów spotkań.

Także w tym roku zachęcamy harcerzy do zaangażowania się w organizację Tygodnia z Internetem w Waszych bibliotekach, szkołach, domach kultury, pracowniach komputerowych.

To nic trudnego!

Po prostu między 26 a 30 marca zorganizujcie spotkanie dla dzieci, rodziców i dziadków według jednego z trzech zaproponowanych scenariuszy, dostępnych na stronie www.biblioteki.org, a następnie weźcie udział w konkursie, by wygrać atrakcyjny sprzęt multimedialny.

Aby wziąć udział w „Tygodniu z Internetem 2012”, harcerze i instytucje oferujące publiczny dostęp do Internetu powinny:

I KROK. Zapoznać się z trzema scenariuszami spotkań

II KROK. Między 7 a 19 marca zgłosić chęć udziału w kampanii (formularz rejestracyjny jest dostępny na www.biblioteki.org).

III KROK. Między 26 a 30 marca przeprowadzić spotkanie dla dzieci, rodziców i dziadków według jednego z zaproponowanych scenariuszy lub według własnego pomysłu. Podczas spotkania uczestnicy będą rejestrować swój udział w „Tygodniu z Internetem 2012” korzystając z internetowego licznika.

Szczegółowe informacje o kampanii „Tydzień z Internetem 2012” można znaleźć na stronach portalu:: http://www.biblioteki.org/

pwd. Marta Lipska

instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP