W rozpoczynający się we wrześniu nowy rok harcerski wchodzimy z impetem. Nowe przygody, znajomości, pokłady wiedzy do zdobycia i odkrywanie kolejnych horyzontów – pozwólcie, by razem z Wami mogli to przeżyć nowi harcerze!

Tegoroczny harcerski start odbywa się pod hasłem "Wejdź do gry level wyżej”. Słowa te zachęcają do ciągłego ulepszania naszej harcerskiej pracy i podejmowania nowych wyzwań. Sprawmy, żeby ten rok harcerski był pełen świeżej energii i innowacyjnych pomysłów. Wtedy uda nam się, niczym bohaterom tak modnych ostatnio gier komputerowych, wskoczyć na wyższy level harcerstwa.

Już niebawem każdy drużynowy w Polsce powinien dostać do rąk materiały programowe od Głównej Kwatery ZHP. Za kilka dni zostanie wysłana kolejna paczka, a w niej Statut ZHP ze zmianami wprowadzonymi na 37. Zjeździe Nadzwyczajnym ZHP oraz propozycja programowa "Czas na partnerstwo”. Chcielibyśmy, żeby były to dla was paczki pełne inspiracji i realnej pomocy w planowaniu i prowadzeniu nie tylko akcji naborowych, ale także całorocznej działalności gromad i drużyn.

"Wielką wysyłkę” przygotowaliśmy z myślą o drużynowych, ale wszystkie jej elementy udostępniamy do pobrania w plikach PDF na stronie internetowej pod adresem http://program.zhp.pl/harcerski-start—wejdz.html .

pwd. Paula Borek

praktykantka Wydziału Promocji GK ZHP