10 listopada na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Forum Rozwoju Charakterów i Postaw w ramach VII Kongresu Obywatelskiego, którego organizatorem jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Spotkanie poświęcone będzie dyskusji nad kluczowymi postawami i umiejętnościami rozwijającymi współczesnych Polaków i Polskę.

Podczas forum swoje tezy przedstawią m.in. prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową dr Jan Szomburg, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka, prezes Banku Zachodniego WBK SA Mateusz Morawiecki oraz dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie Jan Englert. Następnie odbędzie się debata plenarna, po której nastąpią sesje tematyczne:

• Innowacyjność i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw – gdzie leży „pies pogrzebany”?
  • Przyszłość polskiej edukacji – scenariusze rozwoju.
  • Jaki etos w administracji – służba publiczna, menedżerski profesjonalizm czy przestrzeganie
  • procedur?

• Co znaczy człowiek kulturalny – w poszukiwaniu źródeł postaw i umiejętności.
  • Społeczna odpowiedzialność uczelni – jak ją rozumieć, jak realizować?
  • Budowa wspólnot lokalnych – jakich kompetencji potrzebuje a jakich uczy?
  • Strategiczne projekty energetyczne – czy stać nas na dialog i porozumienie?

W trakcie spotkania 10 organizacji pozarządowych, w tym ZHP, zaprezentuje swoje dobre praktyki w ramach realizacji misji rozwijania współczesnego społeczeństwa. Tematem przewodnim prezentacji Związku Harcerstwa Polskiego będą „Cnoty osobiste i współodpowiedzialność za innych”.

Zachęcamy wszystkich pełnoletnich członków ZHP do wzięcia udziału w Forum Rozwoju Charakterów i Postaw VII Kongresu Obywatelskiego. Zgłoszenia odbywają się drogą elektroniczną poprzez stronę www.kongresobywatelski.pl, gdzie również można znaleźć szczegółowy plan spotkania i materiały konferencyjne. Wstęp wolny.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP