W dniach 14-16 września 2012 r. we Wrocławiu odbędzie się XI Międzynarodowe Spotkanie Kolekcjonerów Skautowych i Polowa Zbiórka Poczt Harcerskich.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii harcerstwa, kolekcjonerów odznak, medali, dokumentów, kartek pocztowych, zdjęć, wydawnictw i innych pamiątek związanych z ruchem skautowym i harcerskim. Celem spotkania jest nawiązanie i zacieśnianie więzi między kolekcjonerami. Jest to również okazja do wymiany i pozyskania nowych eksponatów do swoich kolekcji.

Imprezie towarzyszyć będą dwie wystawy:

• 100 lat Krzyża Harcerskiego
  • 30 lat Poczty Harcerskiej "Szaniec"

Będzie można również zobaczyć różne kolekcje odznak a także np. stare harcerskie mundury.

Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 50 zł, a zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca 2012 r. Zaproszenie do udziału w naszej imprezie zostało skierowane do wszystkich organizacji harcerskich w kraju i za granicą oraz do organizacji skautowych.

Impreza została objęta honorowymi patronatami przez Naczelnika ZHP i Prezydenta Wrocławia. Patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział we Wrocławiu.

Osoby zainteresowane udziałem w imprezie proszone są o kontakt na adres: [email protected].

Zapraszamy również do odwiedzenia profilu imprezy na Facebooku: https://www.facebook.com/mzkswroclaw2012

hm. Katarzyna Sobieszczańska
kierownik zespołu ds.współpracy z harcerstwem polskim za granicą
Wydział Zagraniczny GK ZHP