26 marca w Warszawie ruszyła druga edycja ogólnoeuropejskiej kampanii społecznej „Tydzień z Internetem 2012”. Od dziś do 30 marca możesz wziąć w niej udział wraz ze swoją drużyną!

„Tydzień z Internetem” to akcja, której celem jest nie tylko zachęcenie do korzystania z Internetu, ale również pokazanie jego pełnych możliwości. Hasłem tegorocznej edycji jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.

Pomysłodawcą akcji  jest międzynarodowe pozarządowe stowarzyszenie walczące z cyfrowym wykluczeniem Telecentre Europe. Kampania polega na organizowaniu w instytucjach udostępniających Internet otwartych warsztatów edukacyjnych, podczas których można poznać możliwości, jakie daje sieć cyfrowa.

W Polsce kampania odbywa się po raz drugi, jej organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  ZHP jest partnerem tej akcji. W obchody "Tygodnia z Internetem 2012" zaangażowało się ponad 380 polskich instytucji, które udostępniają Internet, m.in. biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, domy kultury.

Wraz ze swoją drużyną dołącz do kampanii! Znajdź na stronie http://formularz.rejestracja.biblioteki.org/pl/  najbliższą bibliotekę i zabierz swoją drużynę na multimedialną zbiórkę! Prześlij nam swoją fotorelację i krótki opis ze zbiórki do 22 kwietnia 2012 r., byśmy mogli ją przedstawić na naszym profilu ZHP Fun! Dla przykładu przedstawiamy fotorelację z roku ubiegłego oraz link do tegorocznej galerii.

W zeszłym roku ponad 100 harcerzy z różnych regionów Polski wzięło udział w kampanii. W tym roku niech będzie nas więcej!

Informacje na temat kampanii znajdziesz tutaj.

pwd. Marta Lipska
koordynatorka akcji „Tydzień z Internetem 2012”