West Sussex to hrabstwo w południowo-wschodniej Anglii, blisko stąd do Londynu i do południowego wybrzeża. Do drużyny z East Grinstead należą skauci w wieku 10-14 lat. Młodzi Brytyjczycy poszukują drużyny harcerskiej, z którą będą mogli zrealizować wspólny program i zaprzyjaźnić się na dłużej. I jest ku temu wspaniała okazja – na początku sierpnia 2013 roku chorągiew West Sussex www.westsussexscouts.org.uk organizuje międzynarodowy zlot WS2013, na który obie drużyny, polska i brytyjska, mogą pojechać razem.

Zloty skautowe hrabstwa West Sussex są organizowane już od 30 lat. Przyszłoroczny WS2013 odbędzie się w dniach 3-10 sierpnia w Ardingly pod hasłem Ancient Civilisations – starożytne cywilizacje. W programie znajdzie się między innymi abseiling, łucznictwo, żeglowanie, zajęcia kulturalne, występy zespołów muzycznych, majsterka i współzawodnictwo między podobozami.

Jeśli Twoja drużyna składa się z rówieśników brytyjskich skautów i jest zainteresowana nawiązaniem kontaktu z East Grinstead, prosimy o maila do Wydziału Zagranicznego GK [email protected], w którym przedstawicie się skautom z UK, napiszecie parę słów o sobie i co chcielibyście razem zrobić. Mail powinien być napisany po angielsku. Z autorami najciekawszych propozycji skontaktujemy się telefonicznie lub emaliowo (prosimy podać numer telefonu). Poprosimy też odpowiednich pełnomocników KCh ds. zagranicznych o rekomendacje. Najciekawsza propozycja zostanie wysłana do Anglii.

Na wasze zgłoszenia czekamy do 17 grudnia.

hm. Ewa Lachiewicz-Walińska
kierowniczka Wydziału Zagranicznego GK ZHP