13 mają w Krakowie dobiegł końca I Międzynarodowy Harcerski Turniej Piłkarski „Scout Cup”. Przez dwa dni zawodnicy z całej Polski mierzyli się na boiskach krakowskich Orlików w wyjątkowo emocjonujących meczach. Zgłosiły się 22 zespoły w kategoriach 10-15, OPEN i żeńskiej.

Puchar komendanta chorągwi hm. Pawła Grabki trafił do zespołu z ironiczną nazwą „Niedołęgi” z Hufca Radomsko (Chorągiew Łódzka). Po piętach deptały im (choć tylko w przenośni) „Knieja” (Hufiec Podkrakowski) i „Zew Cthulhu” (Hufiec Kęty).

Puchar naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy dostał się w ręce zespołu „Gdzie jest orzeł?” (Hufiec Podkrakowski), reprezentującego najstarszą kategorię uczestników. Kolejne miejsca zajęły „Krakowska 13” i „Preria” (oba z Hufca Podgórze).

W najmłodszej kategorii 10-15 prym wiedli „Nadwiślanie” ze Szczepu Preria, którzy otrzymali puchar Prezesa TS Wisła. O zwycięstwo otarli się „Hadrenalien WNH” (Szczep Tęczowy z Nowej Huty) oraz „Czchowskie orły” (Hufiec Brzesko).

Wręczone zostały również nagrody za osobiste sukcesy. Między innymi król strzelców Damian Kubicki odbierał prestiżową statuetkę i uścisnął rękę Maciejowi Żurawskiemu.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę – mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zmierzymy się na murawie.

Koordynatorem imprezy był phm. Bartosz Zawisza

Podczas turnieju zadebiutowała nowa chorągwiana telewizja „Po prostu”. Premiera pierwszego odcinka, w którym głośno będzie o Scout Cupie, już 3 czerwca. Czekamy z niecierpliwością!

Aleksandra Tasz