Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia największej przygody harcerskiego lata 2012 – IV edycji Rajdu Grunwaldzkiego. Hi-Tec Rajd Grunwaldzki to największa impreza turystyczna organizowana przez ZHP, która zdobywa popularność nie tylko wśród harcerzy.

Od 5 do 9 lipca br. uczestnicy rajdu będą przemierzać szlaki pogranicza trzech województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

W tym roku rajd stał się imprezą międzynarodową. Dzięki współpracy z Senatem RP oraz MSZ w rajdzie weźmie udział ponad stu harcerzy i skautów z Litwy i Białorusi. Jest to bardzo dobra okazja do wspierania integracji międzynarodowej pomiędzy harcerskimi organizacjami, a dla wszystkich uczestników rajdu nowe doświadczenie oraz sprawdzian otwartości i tolerancji.

W czasie wędrówek, turniejów i gier detektywistycznych uczestnicy rajdu będą poznawać tajemnice i legendy zagadkowych i intrygujących miejsc, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać nieatrakcyjne. Harcerze i skauci z Litwy i Białorusi przekonają się, że zakątki, które nie widnieją na oficjalnych mapach turystycznych kryją w sobie fascynujące tajemnice oraz przepiękne zjawiska przyrody.

Tegoroczna edycja stała się jeszcze bardziej wyjątkowa w momencie, w którym liczba uczestników przekroczyła 1 000 osób. Nie ma już wątpliwości, że w tym roku Rajd Grunwaldzki przekracza wszelkie granice. Po razy pierwszy na tego typu imprezie harcerskiej będą obecni reporterzy ZHP360.

Zapraszamy wszystkich na rajdowy fan page http://www.facebook.com/zhp.rajdgrunwaldzki, na którym każdego dnia będzie można obejrzeć relację z najciekawszych rajdowych wydarzeń.

pwd. Justyna Sikorska
rzeczniczka prasowa Hi-Tec Rajdu Grunwaldzkiego 2012