W sobotę 16 czerwca 2012 r. w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku miała miejsce gala finałowa Ogólnopolskiego XVIII Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Miło nam poinformować, że we wspaniałej ósemce znalazła się pwd. Katarzyna Bizoń HR z Hufca ZHP Dębica (Chorągiew Podkarpacka).

Druhna Kasia pełni obecnie funkcje: zastępczyni komendanta hufca ds. programu, przewodniczącej Kapituły Stopni Wędrowniczych 7. Szczepu Drużyn Dębickich oraz przybocznej 10. Dębickiej Drużyny Harcerskiej NS „Ślad”. Wcześniej przez dwa lata była drużynową drużyny harcerskiej. W ZHP działa już  ponad 5 lat. Przez ten cały czas stale pracuje nad sobą i rozwija się, pełniąc coraz bardziej odpowiedzialne funkcje. Obecnie realizuje próbę na stopień podharcmistrzyni.

Na harcerstwie nie zamyka się społeczna aktywność druhny Kasi. Od wielu lat udziela się w Dębickim Towarzystwie Muzyczno-Śpiewaczym, które od ponad dziesięciu lat wystawia w Dębicy najsłynniejsze opery Stanisława Moniuszki i innych kompozytorów. Kasia gra tam na skrzypcach i razem z innymi artystami-amatorami przez cały rok pracuje nad przygotowaniem profesjonalnych spektakli prezentowanych w całym regionie. Kasia udzielała się też w szkolnym wolontariacie i była wzorową uczennicą – właśnie ukończyła z wyróżnieniem I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, napisała maturę i wybiera się na studia.

Dębiccy harcerze z powodzeniem biorą udział w powiatowej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” od ponad sześciu lat. Co roku komisja konkursowa zalicza do powiatowej ósemki od jednego do nawet czterech młodych dębickich instruktorów. Już raz dębicki instruktor był ogólnopolskim laureatem konkursu – w 2006 roku został nim Mateusz Cebula HR – obecnie harcmistrz i komendant Hufca Dębica, a wówczas młody drużynowy.

pwd. Kamilla Rachwał
członkini Zespołu ds. promocji i informacji Hufca ZHP Dębica