12 osób ścisłego sztabu organizacyjnego, 7 tras, blisko 800 osób uczestniczących w zlocie, miliony niezapomnianych wrażeń – taka jest Wędrownicza Watra 2012 „Wyjdź w świat” !

Watra zorganizowana została przez Referat Wędrowniczy Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP pod kierownictwem phm. Katarzyny Rożek i we współpracy z Ruchem Programowo – Metodyczny „Akademicy”.

Przez pierwsze trzy dni uczestnicy będą przemierzać krainy województwa Kujawsko-Pomorskiego w kierunku Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej „Funka”, gdzie odbędzie się część zlotowa. Każda trasa prezentuje inną fabułę:  Geocache, Amazing Race, Cztery żywioły, Rajza po Pałuckim Fyrtlu, Adventure, Krzyżacki RPG i Szlaki obronne. Wędrownicy będą mieli okazję zobaczyć i zwiedzić m. in. Toruń, Bydgoszcz, Bory Tucholskie, Inowrocław, Jezioro Lipkusz, ruiny zamków, fortów i bunkrów, Jezioro Koronowskie, Jezioro Gopło, Kruszwicę, Żnin, czy Wenecję.

Podczas dni zlotowych przygotowano dla wędrowników cykl zajęć programowych i warsztatów, wieczorne koncerty oraz akademicką kawiarenkę.

W sobotę odbędzie się konferencja „Metoda na metodę. Wędrownicy”, podczas której wspólnie zastanowimy się nad problemami pracy metodyką wędrowniczą i szansami jej dalszego rozwoju.

phm. Alicja Stańco

kierownik zespołu ds. promocji X Wędrowniczej Watry