Jeśli jeszcze nie zagłosowałeś w plebiscycie "Niezwyczajni, jakich wielu" w kategorii „Nieprzetarty Szlak”, to pospiesz się – masz czas tylko do 15 lutego! Decyzja na pewno nie będzie łatwa, ale pamiętaj, że Twój głos to dla danego instruktora wielkie podziękowanie za jego służbę.

Szacujemy, że w drużynach Nieprzetartego Szlaku działa dziś około 8 tysięcy zuchów, harcerzy i instruktorów. Drużyny działają w placówkach kształcenia specjalnego, zakładach opiekuńczo-wychowawczych, zespołach opieki zdrowotnej, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej i innych placówkach.

Kluczową rolę w tytanicznej pracy instruktorów NS odgrywa systematyczność, konsekwencja, wiara i olbrzymia tolerancja. To oni każdego dnia pokazują, że trudny nie oznacza niemożliwy, a inny nie znaczy gorszy. Zachęcamy do zapoznania się z dorobkiem pracy społecznej najlepszych instruktorów NS na stronie Dnia Myśli Braterskiej, gdzie również można oddać głos na swojego faworyta.

phm. Agata Grzywacz
sekretarz plebiscytu