Za trzy tygodnie obchodzić będziemy Dzień Myśli Braterskiej – niezwykłe święto skautowej rodziny. Tego dnia spotykamy się na uroczystych zbiórkach i kominkach. Spróbujmy w DMB dodatkowo pokazać poprzez nasze działanie – honorowe oddanie krwi – symboliczny wymiar braterstwa, o którym mówimy, składając Przyrzeczenie Harcerskie: „Mam szczerą wolę całym życiem… nieść chętną pomoc bliźnim”.

Zapraszam do włączenia się w organizowaną po raz trzeci ogólnopolską akcję „Krople Braterstwa – 2012”. Niech formą naszego świętowania będzie także indywidualne bądź zbiorowe honorowe podzielenie się lekiem ratującym życie. Pamiętajmy: każda ilość krwi się liczy, każda jest potrzebna, każda grupa krwi jest ważna!

Namawiam wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i spełniają kryteria zdrowotne, by spróbowali własnych sił – podzielili się cząstką siebie z innymi, poczuli ogromną satysfakcję, jaką daje ratowanie zdrowia i życia za pośrednictwem oddanej krwi.
Akcja promuje honorowe krwiodawstwo jako formę indywidualnej służby niesionej na rzecz drugiego człowieka. Pokażmy, jak wielu jest nas – krwiodawców w harcerskich mundurach. O efektach akcji napiszcie pod adresem: [email protected].

Zachęcam również do zdobywania odznaki „Harcerska Kropla Braterstwa” oraz promocji w środowiskach sprawności tematycznych (regulaminy tutaj)

Pomocne strony: www.nck.gov.pl, www.oddajkrew.pl

hm. Janusz Sibiński