14 kwietnia 2012 r. w Warszawie odbędzie się konferencja metodyczna na temat pracy metodyką starszoharcerską. Poznamy podczas niej aktualny stan harcerstwa starszego, krytyczne spojrzenie na pracę metodyką starszoharcerską w naszej organizacji, obraz dzisiejszego gimnazjalisty oraz obraz drużynowego starszoharcerskiego.

Wspólnie zastanowimy się m.in. nad tym, jak i co zmienić w metodyce starszoharcerskiej, co uaktualnić, gdzie szukać nowości, jak wspierać drużynowych starszoharcerskich.

Efektem konferencji ma być wytyczenie kierunku pracy nad metodyką starszoharcerską.

Wszystkich zainteresowanych (a w szczególności drużynowych, instruktorów namiestnictw i referatów  starszoharcerskich) udziałem w dyskusji i wspólnej pracy prosimy o przesłanie ankiety aplikacyjnej (do pobrania ze strony program.zhp) do dnia 2 kwietnia 2012 r. na adres [email protected]. Po przesłaniu ankiety uczestnicy otrzymają materiały przygotowujące do dyskusji.

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini GK ZHP