Jeśli należycie do drużyny imienia 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej lub gen. St. Sosabowskiego, to koniecznie musicie zaplanować dodatkowe działania związane ze swoim bohaterem.
Miesiąc wrzesień uchwałą Senatu RP z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie uczczenia 120. rocznicy urodzin gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego został ustanowiony miesiącem Jego pamięci.

Uchwałę Senatu RP znajdziecie tutaj

Warto też odwiedzić fanpage 6 Brygady Desantowo-Szturmowej im. gen. St. Sosabowskiego.

Drużyny aktywnie działające z bohaterem takim jak 1 SBS i gen. Sosabowski organizują wyjazd na rocznicę operacji Market-Garden do Holandii w weekend 21-23 września br. Jeśli jakieś drużyny miałyby chętnych na taki wyjazd, prosimy o mail na adres: [email protected]

hm. Rafał Bednarczyk
komisarz zagraniczny ZHP