W piątek 15 czerwca 2012 r. zjazd Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych wybrał na funkcję przewodniczącego zarządu hm. Pawła Chmielewskiego – instruktora GK ZHP, wiceprzewodniczącego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich. Członkiem zarządu PROM została hm. Zenobia Glac-Ściebura, komendantka Hufca Gdańsk-Śródmieście.

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych zrzesza organizacje, których celem jest działanie na rzecz młodzieży. Oprócz ZHP należy do niej kilkadziesiąt stowarzyszeń, między innymi Niezależne Zrzeszenie Studentów, Związek Młodzieży Wiejskiej, Erasmus Student Network, Akademicki Związek Sportowy, Stowarzyszenie "Projekt Polska", Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu".

PROM działa na rzecz współtworzenia polityki młodzieżowej, upowszechniania idei uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, wspierania współdziałania, wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy organizacjami młodzieżowymi. Jest kluczowym partnerem społecznym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kadencja hm. Pawła Chmielewskiego potrwa do czerwca 2013 r. Wśród ustępujących członków władz PROM minionej kadencji były instruktorki GK ZHP phm. Olga Wesołowska oraz pwd. Justyna Sikorska.

hm. Maciej Młynaczyk
szef Zespołu Wychowania Patriotycznego i Obywatelskiego GK ZHP