9 lipca 2012 r. zakończył się Hi-Tec Rajd Grunwaldzki. Ponad 1000 harcerzy i skautów z Litwy, Ukrainy i Białorusi po pięciodniowej wędrówce spotkało się w Lidzbarku Welskim. Zakończenie rajdu rozpoczęło się uroczystym apelem, w czasie którego naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica w obecności władz samorządowych, harcerskich oraz zaproszonych gości wręczyła Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” burmistrzowi Lidzbarka Janowi Rogowskiemu

Rajd podsumowali pomysłodawcy i dotychczasowi organizatorzy pierwszych czterech edycji imprezy: hm. Paweł Chmielewski oraz hm. Maciej Młynarczyk. W imieniu uczestników imprezy zespół „Prawdziwe Perły”, który uświetniał swoją obecnością zakończenie rajdu, zadedykował im pierwszy utwór. Po koncercie odbyło się wręczenie nagród.

Zwycięzcy Hi-Tec Rajdu Grunwaldzkiego 2012:

Trasa I Źródeł Drwęcy – 6 Grunwaldzka Nidzicka Drużyna Harcerska „Vitae” im. Floriana Marciniaka – Nidzica

Trasa II Środkowej Drwęcy – 14 HDJ Spirydon – Ostrołęka

Trasa III Międzyrzecza – 41 Drużyna Wędrownicza Muppety – Włocławek Powiat

Trasa IV Brynicy – 24 Świdnicka Drużyna Harcerska „Żywioły” – Lublin

Trasa V Górnego Welu – 46 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Czerwonych Beretów” „Widmo” im. Obrońców Westerplatte – Czerwonak

Trasa VI Wkry – 16 DH „Przyjaciele” – Sierpc

Trasa VII Skrwy – 88 DSH „Zawiszacy” patrol „Zawiszacy” – Inowrocław

Trasa VII Dolnego Welu – IX Drużyna Harcerska „Bury Wilk” – Gniezno

W imieniu komendy Hi-Tec Rajdu Grunwaldzkiego 2012 serdecznie dziękuję Komendantce Hufca ZHP Lidzbark Welski, samorządowi miasta i gminy Lidzbark oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lidzbarku za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie rajdu.

Dziękujemy również naszemu sponsorowi – firmie Hi-Tec za ufundowanie nagród.

Zapraszamy na fan page Rajdu Grunwaldzkiego http://www.facebook.com/zhp.rajdgrunwaldzki, gdzie znajdują się zdjęcia oraz filmiki z imprezy.

pwd. Justyna Sikorska

rzeczniczka prasowa Rajdu Grunwaldzkiego 2012