Od 16 do 18 listopada w Leżajsku odbywał się 9 Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „HiT 2012”. Organizatorem Festiwalu była Komenda Hufca w Leżajsku przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

W festiwalu wzięło udział ponad 140 uczestników z hufców: Leżajsk, Ziemi Rzeszowskiej, Stalowa Wola, Mielec, Jarosław, Ziemi Przemyskiej, Łańcut i Rzeszów. Nagrodę Grand Prix zdobył zespół „Brygada Zielono-Czarnych” ze Szczepu Drużyn Zielono-Czarnych im. Szarych Szeregów z Lasowiackiego Hufca w Stalowej Woli.

Podczas gali wyróżniony został komendant hufca i jednocześnie komendant festiwalu phm. Damian Wyszyński. Druh Damian odebrał z rąk komendantki Chorągwi Podkarpackiej hm. Władysławy Domagały brązowy Krzyż „Za Zasługi Dla ZHP”.

Koncert galowy uświetnił występ harcerskiego zespołu JAAAMW-u. Zespół ten brał udział w poprzednich edycjach Festiwalu, czterokrotnie zdobywając nagrodę Grand Prix.

Impreza zakończyła się harcerską mszą świętą, która tradycyjnie została odprawiona o północy z soboty na niedzielę. Więcej informacji na temat Festiwalu HiT można znaleźć na stronie internetowej www.hit.zhp.lezajsk.pl.

phm. Michał Piotrowski

Wydział Promocji GK ZHP

(Na podstawie informacji otrzymanych od organizatorów festiwalu)