2 maja w Warszawie podczas uroczystości państwowych z okazji Dnia Flagi prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył flagę narodową naczelniczce ZHP hm. Małgorzacie Sinicy, której towarzyszyła zuchenka Klaudia Świercz z 32 Warszawskiej Gromady Zuchowej.

– Wszyscy potrzebujemy symboli, które nas łączą i jednoczą, potrzebujemy ich w codziennym życiu, potrzebujemy także od święta – powiedział prezydent. Dziękował wszystkim, którzy podjęli wysiłek na rzecz zbudowania polskiego obyczaju związanego ze świętem Flagi. – Decyzja parlamentu sprzed lat wymaga wspólnej troski i wspólnego działania – podkreślił Bronisław Komorowski, dziękując harcerzom, przedstawicielom Kościoła, wojska, młodzieży, organizacji młodzieżowych, sportowcom za udział w uroczystości.

– Proszę, abyśmy wspólnym wysiłkiem dbali, aby flaga polska nie tylko od święta była otoczona czcią, szacunkiem oraz miłością wspólną, bo na tym polega wielkość symboli narodowych, że one łączą, skupiają naród wokół siebie – zaznaczył prezydent. Jak dodał, gdy patrzymy na flagę polską, gdy pnie się w górę, kiedy jest wznoszona wysoko, tak aby wszyscy ja widzieli, myślimy o tym, że inni też na nią patrzą i czerpią podobne wzruszenia.

2 i 3 maja naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego harcerze z Hufca ZHP Orneta w specjalnym namiocie zachęcali wszystkich przechodniów do własnoręcznego wykonania biało-czerwonego kotylionu lub wiatraczka.

Fotorelacja >>

za serwisem prezydent.pl