Dziś 10 marca o godzinie 10.00 rozpoczyna się w Warszawie druga część 37. Zjazdu Nadzwyczajnego ZHP. Tematem dzisiejszych obrad są zmiany w Statucie ZHP.

Komisja Statutowa proponuje dyskusję i głosowanie dwudziestu projektów uchwał. Niektóre z nich wykluczają się. Dotyczy to na przykład funkcjonoewania w ZHP sądów harcerskich. Każdy projekt zakłada zmianę w danej dziedzinie funkcjonowania ZHP począwszy od członkostwa, podziału kompetencji władz, majątku i gospodarki, a kończąc na nowym brzmieniu misji ZHP oraz Prawa Harcerskiego.

Pierwsza część zjazd odbyła się 2-4 grudnia 2011 r. Wówczas delegaci przyjęli Strategię ZHP na lata 2012-2017 a także przyjeli dwie uchwały w sprawie statutu. Dotyczyło to ZHP jako organizacji pożytku publicznego oraz zapisów w sprawie składek członkowskich.

Dokumenty zjazdowe dostępne są na stronie zjazd.zhp.pl. Tam również w sobotęmożna oglądać transmisję ZHP360 na żywo z sali obrad, słuchać radia ZHP oraz śledzić bieg wydarzeń na Twitterze i Facebooku.

Wejdź na stronę Zjazdu i zobacz, jak zmienia się nasza organizacja!

phm. Agata Grzywacz

rzecznik prasowy ZHP