Start Aktualności Diablak po raz dziewiętnasty

Diablak po raz dziewiętnasty

Od 9 do11 listopada w Krakowie odbył się 19. Ogólnopolski Zlot Harcerzy Wędrowników i Akademików, zorganizowany przez Krakowski Harcerski Krąg Akademicki „Diablak”.

Ogólnopolski Zlot Harcerzy Wędrowników i Akademików „Diablak” jest największą imprezą skierowana do harcerzy – akademików, członków kręgów akademickich z całego kraju. W tym roku zlot odbywał się w Nowej Hucie, a jego program  oddawało hasło „Kolorami miasta”. Organizatorzy imprezy chcieli przedstawić miasto jako przestrzeń przyjazną młodym ludziom, zwłaszcza studentom. W zlocie wzięli udział członkowie Kręgów Akademickich z Torunia, Poznania, Warszawy, Katowic, Krakowa i Szczecina.

W piątek 9 listopada akademicy wędrowali – jedna grupa skierowała się do Ojcowskiego Parku Narodowego, a druga weszła na szczyt Lubomir w Beskidach. W sobotę 10 listopada odbyły się warsztaty w pięciu blokach programowych: „W obiektywie”, „Michał Anioł w Nowej Hucie”, „Paramilitarny”, „Miastoprzestrzeń” oraz „Nowa Huta – wczoraj i dziś”. Wieczorem uczestnicy zlotu, sympatycy kręgu „Diablak” i niezrzeszeni mieszkańcy Krakowa bawili się na koncercie zespołów Wszyscy Byliśmy HarcerzamiYesKiezSirumem. W niedzielę 11 listopada odbył się apel kończący Zlot „Diablak”, a po apelu wycieczka dla chętnych po starym Krakowie.

Dokładniejsza relacja ze zlotu i zdjęcia z imprezy pojawią się wkrótce na stronie internetowej www.diablak.pl

phm. Michał Piotrowski

Wydział Promocji GK ZHP

(Na podstawie informacji pwd. Klaudii Tkocz z Biura Zlotu)