17 lutego 2012 r. komendant Chorągwi  Śląskiej hm. Andrzej Lichota oraz szefowa Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej hm. Anna Peterko  odebrali  nagrodę w konkursie "EkoAktywni 2011", przyznaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zarząd Funduszu po raz czwarty przyznał nagrody w konkursie "EkoAktywni" dla organizacji o charakterze regionalnym i ponadregionalnym prowadzących działalność lub realizujących programy z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony przyrody i profilaktyki zdrowotnej dzieci.

Celem tej rywalizacji było zachęcenie organizacji do zwiększonej działalności w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej i nagrodzenie za dotychczasową aktywność. Jury konkursu oceniało działania podejmowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Spośród 32 zgłoszonych kandydatów wybrano 9 laureatów, którzy otrzymali nagrody finansowe w wysokości 30 i 20 tys. zł. Wyróżnienia po 10 tys. zł otrzymało kolejnych siedem organizacji działających w województwie śląskim.

hm. Anna Peterko
zastępczyni komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP