17-20 maja 2012 r. w Sulejówku odbyło się Capacity Building dla Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (PROM), organizowane we współpracy z European Youth Forum (YFJ) przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem spotkania było przeprowadzenie szkoleń dla przedstawicieli organizacji zaangażowanych w działalność PROMu oraz dyskusji na temat planu działalności związku stowarzyszeń na lata 2012-2014. W ramach warsztatów zostały poruszone między innymi kwestie komunikacji wewnętrznej oraz zewnętrznej organizacji, zrównoważonego rozwoju, finansowania oraz lobbingu i rzecznictwa.

W trakcie spotkania, w którym wzięło udział ok 40 uczestników reprezentujących ponad 20 polskich organizacji młodzieżowych, zostały określone obszary działania, cele, oraz oczekiwane rezultaty, które będą stanowiły podstawę dla działalności PROMu w ciągu najbliższych dwóch lat. Podczas debat poruszono także kwestię wizji, misji oraz długofalowej strategii działalności dla organizacji.

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych jest związkiem stowarzyszeń, w którego prace zaangażowanych jest ponad 20 organizacji młodzieżowych w Polsce. Swoją oficjalną działalność PROM rozpoczął w kwietniu 2011 r., celem organizacji jest między innymi współtworzenie polityki na rzecz młodzieży oraz reprezentowanie organizacji członkowskich wobec sektora publicznego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.prom.info.pl.

pwd. Justyna Sikorska
szef Biura GK ZHP