W dniu 3 listopada 2012 roku o godz. 11.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie przy ul. Solidarności 62 odbędzie się spotkanie poświęcone 70. rocznicy utworzenia „Zawiszaków” w Szarych Szeregach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Szare Szeregi.

Zawiszacy byli najmłodszą grupą metodyczną harcerzy Szarych Szeregów. Podczas okupacji przygotowywali się oni do pełnienia służby pomocniczej, a do ich obowiązków należało m.in. budowanie sieci łączności, roznoszenie poczty oraz ratownictwo.

Zaproszenie na spotkanie kierujemy w szczególności do jednostek noszących imię Szarych Szeregów. Chętne środowiska prosimy o zgłoszenia na adres: [email protected] w celu odebrania specjalnego zaproszenia.

hm. Krzysztof Budziński
zastępca Naczelnika ZHP