Organizacja skautów ukraińskich Płast dziś obchodzi swoje stulecie. 12 kwietnia 1912 r. chłopcy z I kurenia (drużyny) im. Piotra Konaszewicza-Sahajdacznego w Gimnazjum Akademickim we Lwowie złożyli pierwsze Przyrzeczenie Skautowe. Właśnie tę datę uważa się za narodziny Płasta.

Z okazji 100-lecia organizacji Płast zaprasza do wzięcia udziału w zlocie, który odbędzie się we Lwowie w dniach 19-25 sierpnia 2012 r. Dla chętnych środowisk – wizyty w domach. W zlocie mogą uczestniczyć 10-osobowe patrole złożone z harcerek i harcerzy w wieku 12-17 lat (plus dorosły opiekun) oraz pełnoletni wędrownicy i instruktorzy jako kadra zlotowa (IST).

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 maja, ale najpierw tutaj zapoznajcie się ze wszystkimi szczegółami!

hm. Paulina Gajownik
szefowa zespołu ds. Europy Wschodniej i Kaukazu